www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Zielona Góra

Opłatki wigilijne Zielona Góra

„Polska Toskania”, czyli Zielona Góra, w której opłatek wigilijny ma niezwykłą oprawę  

Jeśli choć raz odwiedziliśmy Zieloną Górę, wiemy, jak bardzo urokliwe jest to miasto. Do zwiedzania i podziwiania mamy tu sporo miejsc – Wieże Łazienną i Braniborską, Palmiarnię z Parkiem Winnym, czy Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej (możemy też podążyć szlakiem bachusikowym). Wyjątkowość Zielonej Góry wynika także z faktu, że znajdują się tu liczne, cenione winnice. Region ten słynie z produkcji wybornego wina, co czyni go unikalnym miejscem na mapie Polski. 

Magia świąt Bożego narodzenia w Zielonej Górze 

Gotowe zestawy opłatków wigilijnych, pyszne regionalne przysmaki, rękodzieło i ozdoby choinkowe - to (i wiele więcej) kupimy na tradycyjnym jarmarku świątecznym. Tak jak w wielu miejscach Polski i w tym mieście narodziny Jezusa Chrystusa obchodzone są w sposób szczególnie uroczysty i radosny. Choć Zielona Góra sama w sobie jest piękna, podczas świąt staje się jeszcze bardziej malownicza. Wszystko dzięki dekoracjom, oświetleniu i nam. Wszystko buduje tu atmosferę radości, a rynek wypełniony stoiskami z rękodziełem czy tradycyjnymi potrawami, przyciąga mieszkańców i turystów.

Jeśli zastanawiamy się, gdzie kupić opłatek i sianko wigilijne w Zielonej Górze (o ile nie nabyliśmy ich bezpośrednio w Oblatum), nie znajdziemy lepszego miejsca niż jarmark. To tu spotykamy się z bliskimi i znajomymi, by wspólnie delektować się smakołykami i nacieszyć swoją obecnością. Koncerty, pokazy artystyczne i kiermasze sprawią, że magię będziemy wyraźnie czuć w powietrzu (wraz z korzennymi aromatami). 

Tradycyjny opłatek bożonarodzeniowy, czyli dlaczego Zielona Góra (też) wybrała przaśny chlebek na najważniejszy symbol świąteczny 

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy w większości polskich domów, gdzie tradycja dzielenia się opłatkiem jest wciąż żywa i odgrywa istotną rolę w uroczystościach. Także w Zielonej Górze wigilia obchodzona jest z głębokim sentymentem i radością, a opłatek wigilijny stanowi nieodłączny element tych jakże wzruszających chwil.

Opłatek symbolizuje jedność, pojednanie i wspólnotę. To nie tylko tradycyjny pokarm, ale również wyraz życzliwości, szacunku i miłości, którymi się obdarzamy. Łamanie się przaśnym chlebkiem to  równocześnie prosta, jak i zdumiewająca swą potęgą czynność. Dzięki niej możemy wymienić się błogosławieństwami, ale i przebaczyć sobie niesnaski, wyrządzone krzywdy. Daje okazję, by wyrazić serdeczne życzenia, podzielić się miłością i nadzieją na przyszłość. Atmosfera jest magiczna, pełna radości i wiary, że nam się uda. Tak piękne są te nasze spotykania, gdy śmiejemy się, rozmawiamy i cieszymy wspólnie spędzanym czasem. Czasem jedności, zaufania, troski i beztroski oraz refleksji nad wartościami rodzinnych więzi i wspólnoty. 

Wolbrom. Miejsce, gdzie siedzibę ma maleńka manufaktura Oblatum – producenta opłatków wigilijnych

Od prawie stu lat dbamy o to, byście mogli dzielić się najdoskonalszym przaśnym chlebkiem. Wypiekamy nasze opłatki zgodnie z prawem kanonicznym (na co mamy odpowiednie certyfikaty), trzymając się wiernie receptury z XIX wieku. Używamy tylko doskonałych mąk z lokalnych młynów i krystalicznie czystej wody. 

U nas wszystko jest proste i autentyczne. W sposób rzemieślniczy powstają małe dzieła sztuki, wypalane w kunsztownie rzeźbionych przez grawera matrycach. Cieszymy się, że możemy symbolicznie uczestniczyć w waszych rytuałach już niemal od wieku. Zaproście nas do domu i w tym roku, kupując gotowe komplety opłatków wigilijnych. Do Zielonej Góry dostarczamy opłatki hurtowo od lat, ciesząc się, że doceniacie nasze starania i jakość jaką gwarantujemy. Dziękujemy Wam za to.   

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl