www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Lublin

Opłatki wigilijne Lublin

Co łączy opłatki wigilijne i Lublin?

Lublin to miasto znane z bogatej historii i dziedzictwa kulturowego. Z populacją ponad 340 tysięcy osób jest dziewiąte co do wielkości w kraju. Metropolia ta była świadkiem wielu wydarzeń historycznych, które ukształtowały jej charakter i tożsamość, sprawiając, że stała się tętniącym życiem centrum handlu i kultury.

Sam obszar Starego Miasta wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdyż możemy tu podziwiać doskonale zachowaną średniowieczną architekturę. Lublin to nie tylko miasto z fascynującą przeszłością, ale takie, które kwitnie i się rozwija. Jest idealne dla osób poszukujących wiedzy, jak i doznań estetycznych. A czy jest coś, co łączy Lublin z siankiem wigilijnym i opłatkiem? Może będzie to fakt, że są przepełnione symboliką i ponadczasowe.

Magiczne Boże Narodzenie najlepsze jest w dużym gronie, czyli zamiast kupić jeden, warto postawić na gotowe zestawy opłatków (Lublin już to wie)

Boże Narodzenie jest jednym z dwóch najważniejszych świąt w Polsce. Czasem, w którym nasze rodziny spotykają się, aby świętować narodziny Jezusa Chrystusa oraz dzielić się miłością, radością i pokojem i zrozumieniem. Zbieramy się wokół stołu, aby zjeść świąteczny posiłek. Czekamy na barszcz z uszkami, dania rybne (takich jak karp lub śledź), grzyby i kapustę kiszoną pod każdą postacią oraz smakołyki z makiem czy przyprawami korzennymi. Słuchamy lub śpiewamy kolędy, aby podkreślić radosną atmosferę.

Przygotowania do Bożego Narodzenia rozpoczynają się kilka tygodni wcześniej. Najważniejszy jest oczywiście duchowy aspekt, ale bardziej widać „fizyczny” rwetes. Dekorujemy domy i ulice ozdobami i światełkami wieszanymi na choince czy też ustawiamy szopki przedstawiające miejsce narodzin Jezusa. Szykujemy listę zakupów, na której oprócz prezentów nie może zabraknąć tradycyjnego opłatka bożonarodzeniowego.

Boże Narodzenie to czas refleksji i wdzięczności za błogosławieństwa otrzymane w ciągu roku. To spotkanie w rodzinnym gronie i szerzenie miłości oraz życzliwości. Dzielenie się szczęściem z bliskimi, ale i pamiętanie o ich prawdziwym znaczeniu, opartym na wierze i duchowości. W kultywowaniu pięknych tradycji i podkreśleniu przynależności do wspólnoty religijnej pomaga nam właśnie zwyczaj dzielenia się opłatkiem wigilijnym.

Opłatek wigilijny – król stołów w Lublinie (i nie tylko)

Opłatek mimo swego skromnego wyglądu, niezaprzeczalnie rządzi na polskich Wigiliach. Ten cienki, przaśny chleb dzielony między członkami rodziny i przyjaciółmi w Boże Narodzenie, symbolizuje jedność, przebaczenie i miłość. Czyste serca i dobre intencje. Wymieniając się życzeniami zdrowia, szczęścia i pomyślności w nadchodzącym roku, prosimy o przebaczenie za wszelkie przewinienia popełnione w minionym.

Sam opłatek wigilijny wykonany jest zaledwie z mąki i wody, co tylko podkreśla jego „pokorny” charakter, tak rzadko spotykany w dzisiejszych czasach. Jedyną „ekstrawagancją” są wytłaczane na nim symbole religijne, kwiaty czy też scenki z Narodzenia Pańskiego.

Jego proste, ale potężne przesłanie głęboko rezonuje w nas, spotykających się, aby celebrować narodziny Zbawiciela i podzielić się świętym chlebem. Ten akt jak żaden inny sprzyja poczuciu jedności. Przypomina, że pomimo różnic, miłość i przebaczenie powinny zwyciężać.

To też nasz sposób na uhonorowanie bliskich, których już z nami nie ma. Kawałek opłatka na pustym talerzu upamiętnia tych, którzy odeszli. Łączy ponad czasem i okolicznościami.

Gdy poszukiwany jest producent gotowych kompletów opłatków wigilijnych, Lublin może liczyć na Oblatum

Znając piękną symbolikę sianka wigilijnego i opłatka w Oblatum dokładamy wszelkich starań, by nasze „produkty” były jak najdoskonalsze. Własnoręcznie wyrabiamy je dla Was i wypiekamy w kunsztownie zdobionych matrycach. Nie używamy nic ponad krystaliczną wodę i mąkę z lokalnych młynów. Jako nieliczni posiadamy certyfikaty biskupa, które potwierdzają autentyczność i zgodność z prawem kanonicznym przaśnych chlebków.

Nasza niewielka, rodzinna manufaktura od prawie 100 lat nade wszystko ceni sobie prostotę, tradycję i szacunek. Podzielcie się z tymi, których kochacie tym, co najlepsze – sobą oraz najuczciwszymi opłatkami na rynku.

Jeśli potrzebujecie opłatki hurtowo, wypieczemy je. W Lublinie nie zabraknie w tym roku oblatów na żadnym stole.

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl