www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Wrocław

Opłatki wigilijne Wrocław

Tradycyjne opłatki wigilijne? Wrocław, chociaż na wskroś nowoczesny, bez nich się nie obędzie

Wrocław to prawdziwy klejnot na mapie Polski, będący niewiarygodnym tyglem historii i kultur wielu nacji. Dzięki bogatemu dziedzictwu, oszałamiającej architekturze i tętniącej życiem atmosferze, ściąga niezliczone rzesze turystów.

Oprócz cudów architektury oferuje również liczne festiwale, celebrujące muzykę, sztukę, kino, teatr i literaturę. Tu zawsze dzieje się coś ekscytującego. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zafascynowani historią, czy szukamy niezapomnianych wrażeń, Wrocław bez wątpienia pozostawi nas pod swoim olbrzymim urokiem.

Kiedy Wrocław jest najpiękniejszy? Gdy letnim popołudniem zwiedzamy Ostrów Tumski, który zatrzymał się w czasie wieki temu. Innym okresem, gdy Wrocław nie ma sobie równych, jest grudzień i jarmark bożonarodzeniowy. Rynek zmienia się wtedy w barwny plac, usiany drewnianymi budkami oferującymi to, co najlepsze w kuchni i rękodziele oraz gotowe komplety opłatków wigilijnych. Wrocław umie celebrować. Kolorowe lampiony, świąteczne piosenki oraz kolędy i nieprzerwany korowód radosnych ludzi, pozwalają na chwilę przenieść się w krainę magii. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Boże Narodzenie.

Sianko wigilijne i opłatek, czyli Wrocław szykuje stoły wigilijne

Boże Narodzenie zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków, będąc głęboko zakorzenionym w naszej kulturze.

Oczekiwanie na radosną nowinę narodzin Zbawiciela rozpoczyna się Adwentem, czyli okresem przygotowań. Szykujemy się nie tylko duchowo, ale i „fizycznie”: kupując prezenty, organizując wieczerzę, dekorując domy świątecznymi ozdobami i światłami. Wszystko by stworzyć ciepłą i zachęcającą do celebrowania atmosferę.

Najważniejszym aspektem Bożego Narodzenia jest kolacja wigilijna. Składa się z dwunastu potraw, reprezentujących dwunastu apostołów. Zgodnie z tradycją są to dania jarsko-rybne, których składnikami są m.in. karp, kapusta kiszona, grzyby, mak, korzenne przyprawy i bakalie. Dźwięki kolęd i zapachy lasu wypełniają powietrze, gdy spotykamy się, aby wspólnie świętować. Samą kolację poprzedza łamanie się opłatkiem bożonarodzeniowym (Wrocław jest wierny temu pięknemu obrzędowi) z członkami rodziny oraz wymiana życzeń i błogosławieństw zdrowia i pomyślności.

Boże Narodzenie symbolizuje miłość, jedność i wiarę. Łączy rodziny tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Służy jako dodatkowe „przypomnienie”, aby pielęgnować relacje i szerzyć życzliwość, nie tylko w tym magicznym czasie.

Wyjątkowe znaczenia, które kryją w sobie opłatki wigilijne

Wrocław to miasto, w którym najcudowniejsze polskie tradycje są wciąż żywe. Tak jak te związane z siankiem i opłatkiem.

Sam opłatek to cienki, przaśny chleb stanowiący nieodłączny element wieczerzy wigilijnej. Symbolizuje jedność, przebaczenie i miłość pomiędzy członkami rodziny, przyjaciółmi, wspólnotą religijną. Łamiąc się tradycyjnym opłatkiem bożonarodzeniowym i wymieniając przy tym życzenia, sygnalizujemy chęć pojednania. Opłatek ma zatem ogromną wartość. Łączy pokolenia, podtrzymuje więzi rodzinne i tworzy wspomnienia. Sprzyja też przebaczeniu. Pozwala zapomnieć o krzywdach i zaczynać wszystko od nowa. W świecie, w którym technologia zastępuje interakcje „twarzą w twarz”, tradycja ta zachęca nas do zwolnienia tempa i docenienia tego, co naprawdę istotne.

Opłatki wigilijne – producent, którego Wrocław szukał

Jeśli zastanawialiście się gdzie kupić gotowe zestawy opłatków wigilijnych, do Wrocławia też je dostarczamy. Niemal od 100 lat produkujemy opłatki w małej, rodzinnej manufakturze. Tylko z najczystszej wody i najlepszej mąki z lokalnych młynów. Bez żadnych ulepszaczy, konserwantów. Z poszanowaniem receptury z XIX wieku i prawa kanonicznego (posiadamy odpowiedni certyfikat od biskupa). Własnoręcznie wyrabiamy ciasto i wypiekamy opłatki bożonarodzeniowe w pięknych, mosiężnych matrycach ze scenami z Narodzenia Pańskiego.

Dla nas opłatek to świętość, którą chcemy się z Wami dzielić. Z szacunkiem i miłością. Tak już od prawie wieku.

Potrzebujecie we Wrocławiu opłatki wigilijne hurtem? Z radością je dla Was wypieczemy!

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl