www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Bydgoszcz

Opłatki wigilijne Bydgoszcz

Gdzie nowoczesność łączy się z szacunkiem dla tradycji (jak łamanie się opłatkiem wigilijnym)? W Bydgoszczy!

Bydgoszcz, perła Kujaw z przepiękną architekturą waterfront. To metropolia z bogatą historią, obejmującą m.in. bycie średniowiecznym centrum handlowym i przetrwanie spustoszeń II wojny światowej. Spacerując ulicami starówki, można „cofnąć się w czasie”, podziwiając pięknie zachowane historyczne budynki (od powstałych w V wieku przez belle époque, po utrzymane w duchu manieryzmu czy też kamienice szachulcowe). Przepięknie oświetlona Opera Nova, Wyspa Młyńska czy fascynujące Muzeum Mydła i Historii Brudu powinny być obowiązkowymi punktami podczas wycieczki do miasta, gdzie cuda architektury i atrakcje kulturalne czekają na każdym rogu.

Gdzie kupić gotowe komplety opłatków wigilijnych w Bydgoszczy, czyli odwiedzamy jarmark świąteczny!

Oczywiście w opłatki najlepiej zaopatrzyć się bezpośrednio na stronie Oblatum. Można to zrobić także, jeśli mamy zamiar odsprzedawać je później podczas jarmarku.

Bydgoszcz to miasto, które warto odwiedzić w grudniu. Na rynku czekają nas urokliwe iluminacje w postaci girland lampek, karuzele i liczne stoiska oferujące świąteczne rarytasy i ozdoby. Znajdziemy tu wełniane czapki i szaliki, ręcznie malowane bombki, drewniane zabawki czy niezbędne na każdym stole w Bydgoszczy - sianko wigilijne i tradycyjny opłatek bożonarodzeniowy. Słuchając kolęd i piosenek świątecznych, czując w nozdrzach zapach cynamonu, pierników i korzennych przypraw, szybko wprawimy się w świąteczny nastrój.

Dlaczego nie możemy zapomnieć o niepozornej rzeczy, jaką jest opłatek wigilijny? Bydgoszcz zna odpowiedź

Już nie tylko rodziny, ale i przyjaciele spotykają się, aby podzielić się przaśnym chlebem, wymieniając przy okazji życzenia. Opłatek wigilijny zbliża ludzi. W świecie, w którym technologia zastępuje interakcje twarzą w twarz, opłatek zapewnia możliwość nawiązania prawdziwej więzi. Dzielenie się chlebem przełamuje bariery i buduje mosty. Ta niepozorna czynność sprzyja wyrażeniu miłości, pokazaniu zrozumienia i zapewnieniu o jedności. To nie tylko prosty akt, ale i cała wzruszająca symbolika za nim się kryjąca. Opłatek niesie ze sobą szansę na refleksje i poczucie wdzięczności. Wymieniając się życzeniami z bliskimi, przypominamy sobie, aby doceniać otrzymane w naszym życiu błogosławieństwa oraz obecność osób, które kochamy.

Ponadto sianko wigilijne, a szczególnie tradycyjny opłatek bożonarodzeniowy, służą jako przypomnienie dziedzictwa i wartości. Łamanie się nim to zwyczaj, który przez wieki kształtował naszą tożsamość. W dodatku ta tradycja jest bardzo unikatowa na mapie świata.

Oblatum, czyli producent, od którego Bydgoszcz kupi gotowe zestawy opłatków wigilijnych

Jesteśmy rodzinną manufakturą, stawiającą na jakość i tradycję. Nie znajdziecie u nas polepszaczy czy konserwantów. Opłatki bożonarodzeniowe wytwarzamy tylko z dwóch składników: wody oraz mąki. Nie kupujemy najtańszych produktów w marketach. Mąka pochodzi z lokalnych młynów, a woda zawsze jest krystalicznie czysta.

Opłatki wypiekamy ręcznie i zgodnie z prawem kanonicznym. Mamy certyfikat od biskupa, który potwierdza ich autentyczność. Masę wyrabiamy ręcznie, a ciasto wlewamy do wykonanych rzemieślniczo przez grawera misternie zdobionych matryc.

Robimy to wszystko z miłości do tradycji i poszanowania dla symboliki opłatka. Po to, abyście mogli w ten wyjątkowy czas, połamać się przaśnym chlebkiem i ucałować bliskich. By sianko wigilijne i opłatki od nas, były już na zawsze nieodłącznym elementem waszych świąt.

Potrzebne są Wam opłatki hurtowo? Bydgoszcz może je kupić od nas już dziś. Zapraszamy na naszą stronę. Stronę Oblatum – producenta opłatków wigilijnych od serca.

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl