www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: O FIRMIE

O FIRMIE

Firma z tradycjami

        Wolbrom – urocze, historyczne miasto w województwie małopolskim. Nieco ponad 8,5 tysiąca mieszkańców. A wśród nich, na ulicy Stawowej my – nasza maleńka, przydomowa firma rodzinna - Oblatum.

        Oblatum to z łacińskiego „dar ofiarny”. Tym się właśnie zajmujemy – przygotowywaniem tego najważniejszego z symboli świąt Bożego Narodzenia  - opłatka wigilijnego.

        Nasz zakład powstał w 1946 roku, a założył go Stanisław Rogal. Jesteśmy jedną z najstarszych firm w Polsce wypiekających opłatki. I już trzecim pokoleniem, które pragnie Państwu dostarczyć cienki płatek chlebowy, bez którego ciężko wyobrazić sobie wigilię. Opłatki pieką i wycinają, każdego roku w okresie od lutego do października Ci sami ludzie od ponad 40 lat. Wiele miesięcy pracy, by przed świętami mogli je Państwo zakupić i ułożyć na sianku lub chlebie – idealnie przyszykowane, ozdobione, zapakowane.

        Od ponad 75 lat wypiekamy dla Państwa tradycyjny opłatek wigilijny, według tej samej (sięgającej XIX wieku) staropolskiej receptury. Składa się na nią jedynie czysta woda i najlepsza mąka (oraz praca ludzkich rąk). To cały sekret tego, z czego powstaje opłatek z pieczywa pszennego (według dokładnych wytycznych Kościoła). Bez dodatku drożdży.

Nasze opłatki są przaśne – a więc nie solone i nie kwaszone. Zgodne z prawem kanonicznym. „Zobowiązuję się do tradycyjnej metody wypieku materii na Eucharystię składającej się z mąki pszennej i wody bez dodawania do nich konserwantów i utrwalaczy” brzmi zapis starej umowy z biskupem. I tak jest do teraz. 

        Ręcznie formowane opłatki wypiekane są przez 50-60 sekund, w artystycznie grawerowanych matrycach, przedstawiających piękne, świąteczne scenki związane z narodzinami Jezusa. Czas jest ważny, by opłatków nie spalić, ale i by nie pozostały miękkie.  

        Oprócz opłatków posiadamy sianko (najczęściej dołączane do zestawów, ale i sprzedawane oddzielnie) oraz banderolki na opłatki i świeczkę gwiazdkę. Opłatki na kopy i w pakietach (najmniejszy z nich składa się z dwóch opłatków: małego i dużego). Zapakowanych:

  • w woreczki,
  • w tekturowe złocone opakowania,
  • ozdobione banderolkami
  • lub bez żadnych dodatków.

Białe, ale i kolorowe: żółte, czerwone i zielone. Opłatki barwne wypiekane są u nas (od zawsze) z myślą o zwierzętach. By chronić je przed zarazą, dzikimi stworzeniami, urokiem. Mimo, że ta ciepła i urocza tradycja dzielenia się z czworonożnymi przyjaciółmi zamiera, wciąż mamy je w ofercie dla Państwa. Opłatki takie popularne są na wsiach, wśród starszych oraz górali. Ale polecamy je i do miast (dla domowych pupili), symbolicznie z życzeniami zdrowia dla nich.

        Nasze opłatki wigilijne na święta cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Jako producent opłatków, jesteśmy popularni m.in. Islandii, Irlandii, Włoszech, USA, Kanadzie czy Niemczech.

        Doświadczenie, szacunek dla tradycji i siebie nawzajem. To nas wyróżnia. Z respektem i adoracją, cenimy przesłanie i symbolikę jakie ze sobą niosą opłatki. Bo opłatek to: radość, miłość, wiara, nadzieja. Pojednanie i przebaczenie. Bliskość i życzenia najpiękniejsze. Takie prosto od serca.  To znak dobroci zamknięty w wigilijnym chlebie.

 


Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl