www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Katowice

Opłatki wigilijne Katowice

Śląsk kocha tradycyjne wartości, a czy jest coś bardziej tradycyjnego niż opłatek wigilijny?

Katowice to miasto z korzeniami sięgającymi XVIII wieku, które przekształciło się z małej górniczej osady miejskiej w prawdziwą metropolię. Ich charakterystyczną cechą jest wciąż żywe dziedzictwo przemysłowe. Aglomeracja niegdyś znana z kopalni węgla i hut stali (odgrywających kluczową rolę w rozwoju polskiej gospodarki), stanowi dziś nowoczesne centrum biznesu i handlu.

Katowice są również znane ze swojej bogatej sceny kulturalnej, łączącej artystów różnych środowisk, przyczyniających się do nieustającego napędzania „krwiobiegu” tego szczególnego miasta.

Bogata historia, kwitnąca gospodarka, wydarzenia kulturalne i oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to atrakcyjne miejsce do życia. W dodatku chyba nigdzie jak na Śląsku nie są tak mocno pielęgnowane tradycyjne wartości i przywiązanie do rodziny.

Katowickie ulice nabierają magicznego wyglądu szczególnie podczas świąt Bożego Narodzenia. Głównym miejscem, gdzie można poczuć tę unikalną atmosferę, jest rynek w centrum. Pod drzewkiem choinkowym udekorowanym kolorowymi światełkami i ozdobami, rozstawiają się kramy pełne rękodzieła i łakoci. To tu można nabyć sianko wigilijne i gotowe zestawy opłatków w Katowicach. Z głośników płyną melodie tradycyjnych kolęd i radosnych utworów świątecznych, podczas naszych spotykań z przyjaciółmi na wspólną celebrację.

Wigilia i rola tradycyjnego opłatka bożonarodzeniowego

Boże Narodzenie jest jednym z najważniejszych okresów w roku. To czas, kiedy zbieramy się razem, aby celebrować przyjście na świat Zbawiciela i składać sobie życzenia, dzieląc się wspominanym opłatkiem umoszczonym na wigilijnym sianku.

Opłatek odgrywa kluczową rolę podczas świątecznej kolacji i ma głębokie znaczenie dla katolickiej jedności. Święta pełne wspólnych obrzędów i radosnej atmosfery rozpoczyna właśnie tradycja łamania się przaśnym chlebkiem. Mimo że po dniu postu na stole czeka na nas obfitość potraw (w tym kapusta z grochem, barszcz z uszkami, karp czy pierogi), najbardziej wytęskniony moment to ten, gdy będziemy mogli podziękować za mijający czas. Podzielić się opłatkiem i złożyć bliskim błogosławieństwa na kolejny rok.

Opłatek wigilijny ma symboliczne znaczenie. To pokój, pojednanie i pragnienie dobrych relacji w rodzinie, wśród przyjaciół czy we wspólnocie (religijnej). W momencie łamania opłatka każdy składa życzenia i błogosławieństwa zgromadzonym. To moment pełen wzruszeń wdzięczności oraz miłości wobec siebie nawzajem. Opłatek stanowi symbol jedności rodziny i bliskości, nie tylko w czasie tych wyjątkowych świąt. Przypomina o nieprzemijających i nadrzędnych wartościach, ludzkich więzach, wzajemnej życzliwości i serdeczności. Jednoczy w radosnym nastroju i pomaga pełniej uczestniczyć we wspólnych obrzędach. Wiara miłość i szacunek, są bowiem fundamentem tego wyjątkowego okresu, a opłatek gwarantuje poczucie wspólnoty.

Najuczciwszy producent opłatków bożonarodzeniowych? Manufaktura, w której dostaniecie gotowe komplety opłatków wigilijnych? Katowice już wiedzą, że znajdą nas w Wolbromiu

Od prawie 100 lat wspólnie z Wami budujemy magię świąt. Jak to możliwe? Kolejne pokolenie naszej rodziny zajmuje się wypiekaniem tradycyjnych przaśnych chlebków. W niewielkiej manufakturze ręcznie formujemy opłatki, którymi później ze wzruszeniem się łamiecie.

Ciasto na opłatki składające się wyłącznie z krystalicznie czystej wody i mąki z lokalnych młynów, umieszczamy w misternie zdobionych matrycach. Ozdobione scenkami z Narodzenia Pańskiego, dekorują później wasze stoły wraz z pachnącym wigilijnym siankiem. Nie stosujemy ulepszaczy, konserwantów. Autentyczność i jakość naszych produktów potwierdza certyfikat wydany przez biskupa. Opłatki wypiekamy zgodnie z prawem kanonicznym i poszanowaniem tradycji, gdyż są najpiękniejszym, co możemy ofiarować w tym wyjątkowym czasie. Mamy nadzieję, że i w tym roku pojawimy się w waszych domach, by symbolicznie towarzyszyć Wam w chwilach pojednania.

Jeśli potrzebujecie w Katowicach opłatków wigilijnych hurtowo, chętnie je przygotujemy.

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl