www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Olsztyn

Opłatki wigilijne Olsztyn

Olsztyn, czyli wigilijny opłatek „w tak pięknych okolicznościach przyrody” 

Olsztyn, urokliwe miasto położone w północno-wschodniej części Polski, oszołomić nas może swoim naturalnym pięknem. Mnogość zbiorników wodnych oraz lasów gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki, których obraz pod powiekami utrzyma nam się przez lata. Ile innych metropolii może pochwalić się jeziorem praktycznie w swoim centrum? Olsztyn ma Ukiel, który daje możliwość nie tylko kąpieli, ale i uprawiania sportów wodnych, bez konieczności dalekich wyjazdów.  

Pisząc o Olsztynie, nie da się zapomnieć o jego wspaniałej architekturze (m.in. Stary Ratusz, Wysoka Brama) oraz tętniącej życiem scenie kulturalnej. Znajdziemy tu liczne muzea, galerie, teatry, jak np. Muzeum Warmińsko-Mazurskie czy też Filharmonię, w której odbywają się koncerty utalentowanych muzyków z całego świata.

Gdzie kupić gotowe zestawy opłatków wigilijnych? W Olsztynie na rynku (o ile wcześniej nie nabyliśmy ich bezpośrednio w Oblatum)

Olsztyn jest genialnym wyborem do „skosztowania” uroków Bożego Narodzenia. Wśród licznych zabytków i pięknych jezior, nietrudno jeszcze bardziej zatracić się i ulec ich pięknu. Mimo że na zewnątrz temperatura jest niska, serca ogrzeje nam atmosfera radości, która ogarnia całe miasto. Wiele ulic i placów ozdobionych tysiącami światełek, kusi nas, byśmy i my stali się częścią tej magii. 

Wieczory spędzone wśród malowniczych kamienic i historycznych budynków, stają się jeszcze bardziej bajkowe w blasku migoczących lampek. Rynek, cały przyozdobiony kolorowymi dekoracjami wraz ze swoim jarmarkiem świątecznym naturalnie zamienia się w ulubione miejsce spotkań. Można tu zakupić rękodzieło, ozdoby świąteczne, a także pachnące grzybami lub korzennie przysmaki. Tu też dostaniemy sianko wigilijne i tradycyjne opłatki bożonarodzeniowe, których w Olsztynie na stole zabraknąć nie może. 

Czy magia, jaką kryją opłatki wigilijne, w Olsztynie ma rację bytu?

Oczywiście, że tak! Opłatek odgrywa niezwykle ważną rolę podczas świątecznej wieczerzy, kiedy jest łamany i dzielony w wyjątkowym rytuale. Jego niezwykła, mistyczna moc zbliża nas do siebie, byśmy składając życzenia i szepcząc błogosławieństwa, znów mogli być blisko siebie. Opłatek symbolizuje bowiem nie tylko Jezusa, ale i jedność, pojednanie i miłość, a jego wyjątkowy smak stanowi nieodłączną część tradycyjnej kolacji.

Niewiele jest tak wyjątkowych momentów, jak ten, gdy możemy zgromadzić się w swoich domach, by wspólnie celebrować narodziny Zbawiciela. Wymieniając się życzeniami i błogosławieństwami, wyrażamy swoją troskę, oddanie i uczucia. Wszelkie animozje i nieporozumienia znikają, a radość i pojednanie królują, wzmacniając rodzinne więzi. Opłatek integruje i przypomina o wartościach, jakimi powinniśmy się kierować na co dzień. O tolerancji i wybaczeniu. Dlatego na naszym stole nie może zabraknąć sianka i opłatka wigilijnego.

Najlepszy producent opłatków? Manufaktura Oblatum. W Olsztynie dostaniecie już gotowe komplety opłatków wigilijnych od nas  

Serdecznie witamy na stronie Oblatum. Jesteśmy maleńką manufakturą rodzinną, która od niemal wieku wypieka w  rzemieślniczy sposób przaśne chlebki. Wytwarzamy je pracą ludzkich rąk i siłą gorących serc. 

Wszystko wyrabiamy ręcznie, a gotowe ciasto umieszczamy w kunsztownie zdobionych matrycach, wykonanych metodą handmade przez grawera. Dzięki temu na opłatku wigilijnym powstają wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju ilustracje, przypominające o pięknie Narodzenia Pańskiego.

Dla nas liczy się jakość, tradycja i uczciwość. Dlatego opłatki wigilijne z Oblatum mają jedynie składniki zapisane w XIX wiecznej recepturze - wodę i mąkę. Chcemy Wam dać to, co najlepsze, dlatego woda jest krystalicznie czysta, a mąka z zaufanych lokalnych młynów. Nic więcej, bo po co naprawiać doskonałe?!

Co jeszcze nas charakteryzuje? Nasze opłatki wigilijne wypiekamy w poszanowaniu dla prawa kanonicznego. Posiadamy odpowiednie certyfikaty od biskupa, które potwierdzają ich jakość oraz autentyczność. 

Zastanawialiście się gdzie kupić opłatki wigilijne hurtowo? W Olsztynie jesteśmy z nimi nie od dziś. Chcemy być częścią wspomnień, jakie tworzycie z bliskimi. Tych najpiękniejszych i najbliższych sercu. 

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl