www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Kielce

Opłatki wigilijne Kielce

Diabelski młyn, owoce w czekoladzie, szydełkowe lale i komplety opłatków wigilijnych. Kielce zapraszają na świąteczne kramy

Kielce zapisały się na łamach historii jako jedno z najzacieklej walczących z nazistami miast Polski. Podczas II wojny światowej, świętokrzyskie stało się centrum partyzantki, stawiającej zbrojny opór niemieckiemu okupantowi.

Kielce są również znane z naturalnego piękna, gdyż w całości otoczone są malowniczymi pagórkami, jeziorami i bujnymi lasami. Góry Świętokrzyskie oferują zapierające dech w piersiach widoki i są popularne wśród miłośników pieszych wędrówek czy rowerowych eskapad. To miasto płynnie łączy przeszłość z teraźniejszością. Jest symbolem odporności i siły, a jednocześnie nowoczesności.

Kiedy najbardziej urzekają? Późną wiosną, gdy dosłownie toną w soczystej zieleni drzew oraz w okolicy Bożego Narodzenia. Główny deptak oraz rynek ozdabiane są wtedy setkami lampionów i światełek. Na straganach możemy zaś kupić zimowe smakołyki, wyjątkowy handmade czy gotowe zestawy opłatków wigilijnych. Kielce są magiczne i warto to sprawdzić na własnej skórze.

Boże Narodzenie nie obejdzie się bez opłatka i sianka wigilijnego

Kielce (a właściwie Kielczanie), kochają świętować, a okres Bożego Narodzenia zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach, ponieważ gromadzi rodzinę i przyjaciół, świętujących pojawienie się na świecie Zbawiciela.

Przygotowania rozpoczynamy z Adwentem i duchowym oczekiwaniem na celebrowanie narodzin dzieciątka Jezus. W tym czasie przygotowujemy się na przybycie Chrystusa, dekorując domy ozdobami (jak szopka), bombkami czy światełkami. Nie może też zabraknąć tradycyjnego opłatka bożonarodzeniowego na pachnącym sianku.

W Wigilię Bożego Narodzenia gromadzimy się wokół pięknie nakrytego stołu, aby podzielić się tradycyjnym posiłkiem, składającym się z 12 dań. Przygotowujemy też dodatkowe miejsce dla niespodziewanych gości lub tych, którzy nie mogą być obecni. Świętowanie rozpoczynamy modlitwą i wyjątkowym zwyczajem łamania się opłatkiem wigilijnym.

Czego nie może zabraknąć na świątecznych stołach w Kielcach? Opłatka bożonarodzeniowego!

Boże Narodzenie oddaje istotę miłości, radości i wspólnoty. Przypomina nam, aby pielęgnować bliskich. Jego najważniejszym symbolem jest opłatek wigilijny.

Opłatek to cienki, przaśny chleb, dzielony pomiędzy członkami rodziny lub przyjaciółmi w Wigilię Bożego Narodzenia. Symbolizuje jedność, przebaczenie i miłość. Przed odłamaniem kawałka opłatka i podzieleniem się nim z innymi, wymieniamy serdeczne życzenia i błogosławieństwa na nadchodzący rok. Czynność ta sprzyja poczuciu wspólnoty i wzmacnia więzi rodzinne. Przypomina nam, abyśmy byli wdzięczni i okazywali życzliwość innym. Sprzyja przebaczeniu. Opłatek reprezentuje bowiem ciało Chrystusa i służy jako znak Jego obecności. Poza tym uosabia polską gościnność, otwartość, ciepło i hojność wobec innych.

Oblatum - producent opłatków wigilijnych dla Kielc najlepszych

Jesteśmy małą rodzinną manufakturą, która od prawie 100 lat wypieka dla Was opłatki. Tradycyjnie i tak jak to robili (dosłownie) nasi przodkowie. Wykorzystujemy najlepszą źródlaną wodę i mąkę z lokalnych młynów. Nasze opłatki nie potrzebują żadnych ulepszaczy ani konserwantów. Są takie jak w XIX wieku. Naturalne i zgodne z prawem kanonicznym (mamy na to odpowiednie certyfikaty od biskupa).

Do naszej pracy podchodzimy z szacunkiem i sercem. Wiemy, jak ważne są opłatki. Jak wiele znaczeń w sobie kryją. Chcemy dać Wam to, co potrafimy zrobić najlepiej – doskonale wypieczone, chrupkie przaśne chlebki, którymi będziecie mogli podzielić się z najbliższymi.

Potrzebujecie opłatki hurtowo? Kielce są miejscem, do którego z przyjemnością Wam je dostarczymy.

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl