www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Gorzów Wielkopolski

Opłatki wigilijne Gorzów Wielkopolski

Miasto, które szanuje polskie tradycje (jak np. łamanie się opłatkiem wigilijnym), czyli Gorzów Wielkopolski

Początki Gorzowa sięgają XIII wieku, kiedy to założono na tych terenach osadę. Na przestrzeni czasów mieszały się tu wpływy polskie, niemieckie czy szwedzkie. Ten kulturowy tygiel odcisnął wyraźne piętno na architekturze i kulturze miasta.

Jednym z najważniejszych punktów na mapie Gorzowa Wielkopolskiego jest średniowieczne Stare Miasto. Tutaj możemy eksplorować wąskie brukowane uliczki zabudowane uroczymi zabytkowymi budynkami jak np. gotycka katedra św. Jana Chrzciciela.

Ponadto miasto szczyci się pięknymi terenami zielonymi (liczne parki i ogrody), w których możemy odpocząć i cieszyć się malowniczą przyrodą. Urokliwe brzegi Warty stanowią zaś idealne miejsce na spokojne spacery lub wycieczki łódką.

Gdzie kupić gotowe komplety opłatków wigilijnych? W Gorzowie Wielkopolskim najlepszym miejscem będzie sklep internetowy Oblatum lub jarmark

Jak w wielu miejsca Polski i Gorzów ma swój jarmark bożonarodzeniowy. Co na nim znajdziemy? Choinkę, strefę do robienia świątecznych zdjęć i kramy lokalnych przedsiębiorców. Na Starym Rynku nie zabraknie dla nas grzańca, potraw z kapustą i grzybami czy pachnących korzennie smakołyków. Wśród świątecznych piosenek będziemy mogli nabyć ręcznie zdobione ozdoby, przetwory czy zabawki. To także doskonałe miejsce, żeby kupić sianko wigilijne i tradycyjny opłatek bożonarodzeniowy, jeśli wcześniej nie zaopatrzyliśmy się bezpośrednio od Oblatum.

Opłatki wigilijne w Gorzowie Wielkopolskim, czyli tradycja dzielenia się i jedności

Opłatki bożonarodzeniowe związane są z najpiękniejszą tradycją, która łączy rodziny i społeczności w okresie świątecznym. Dzielenie się opłatkiem jest nie tylko symbolicznym gestem, ale także sposobem na wzmocnienie więzi. Odłamując kawałek przaśnego chlebka i wymieniając się nim z innymi, składamy błogosławieństwa i najserdeczniejsze życzenia na nadchodzący rok. Ta prosta czynność, wykonywana z odruchu czystego serca, sprzyja poczuciu jedności, miłości i przebaczenia. Atmosfera jest pełna ciepła i radości, gdy pokoleniami spotykamy się, aby uhonorować swoje dziedzictwo i podziękować sobie za dar obecności i zrozumienia.

Tradycyjne opłatki bożonarodzeniowe na wigilijnym sianku są ucieleśnieniem dobrych intencji, jedności i dzielenia się. Wzmacniają więzi (nie tylko rodzinne, ale i wspólnoty religijnej) i promują harmonię. Służą jako przypomnienie, że prawdziwy duch Bożego Narodzenia polega na zjednoczeniu się i wzajemnej miłości.

Oblatum - najszczerszy producent opłatków. Gorzów Wielkopolski kupi u nas gotowe zestawy opłatków wigilijnych

Dlaczego najszczerszy? Gdyż wykonujemy dla Was opłatki niemal od wieku. Używamy do tego tylko krystalicznej wody i najlepszych mąk od lokalnych młynarzy. Nie dodajemy żadnych konserwantów ani ulepszaczy. Wszystko to, by opłatki wigilijne powstawały wiernie z tradycyjną XIX wieczną recepturą. Nasze przaśne chlebki wypiekamy zgodnie z prawem kanonicznym. Posiadamy odpowiednie certyfikaty od biskupa, świadczące o ich jakości i autentyczności.

Nasza manufaktura korzysta z kunsztownie, rzemieślniczo zdobionych matryc, które zdobią scenki z Narodzenia Pańskiego. Ciasto wyrabiamy ręcznie i wypiekamy z szacunkiem, dla przepięknej symboliki kryjącej się w każdym z niepozornych cienkich wafli.

Jeśli zastanawiacie się gdzie kupić opłatki wigilijne hurtowo, to do Gorzowa Wielkopolskiego dostarczamy je od lat. Cieszy nas, że możemy być z Wami w tak wyjątkowym momencie, jakim jest dzień Bożego Narodzenia.

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl