www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Opole

Opłatki wigilijne Opole

„Polska Wenecja”. Miasto piosenki, architektury i kultywowania tradycji (jak np. łamanie się opłatkiem wigilijnym) – Opole

Opole to urokliwe miasto, które po dziś dzień oszałamia swoją architekturą. Może poszczycić się budynkami, reprezentującymi różne style architektoniczne w tym gotyk (m.in. Katedra Opolska), renesans i barok. Stolica opolskiego ze względu na liczne kanały i mosty ma swój niepodrabiany, malowniczy „sznyt”, który przyciąga licznych turystów, nie tylko z Polski.

Opole to także gospodarz corocznego wydarzenia, jakim jest Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Na kilka dni zjeżdżają tu fani naprawdę dobrej zabawy, by posłuchać „co w trawie piszczy”. Pojawiają się tu weterani oraz debiutanci rynku muzycznego, by zaprezentować premierowe piosenki lub zagrać największe szlagiery. To najprawdziwsze święto muzyki, które stało się integralną częścią tożsamości Opola.

Niezależnie od tego, czy przyjechaliśmy pospacerować wzdłuż kanałów, czy bierzemy udział w jednym z wielu festiwali, z pewnością zachwycimy się wszystkim, co Opole ma nam do zaoferowania.

Jarmarki świąteczne, czyli gdzie można kupić gotowe zestawy opłatków wigilijnych w Opolu

Opłatki zawsze najlepiej kupić bezpośrednio od producenta, jakim jest Oblatum. To również doskonały pomysł, jeśli zamierzamy je później odsprzedawać na rynku.

Diabelski młyn, karuzele, choinki i szopka bożonarodzeniowa. To wszystko napotkamy, wędrując po starówce miasta w grudniu. Na licznych kramikach ozdobionych świątecznymi dekoracjami, nabędziemy prezenty z drewna, wełny czy filcu. Znajdziemy tu własnoręcznie malowane bombki, zabawki z małych manufaktur czy sianko wigilijne i tradycyjne opłatki bożonarodzeniowe. Napijemy się grzańca i zjemy smakowite potrawy pachnące kapustą i grzybami albo słodkimi przyprawami korzennymi. Każdy z nas choć raz powinien poczuć tę opolską gorączkę wigilijną na własnej skórze.

Niezwykła moc, jaką kryją w sobie opłatki wigilijne, w Opolu jest wyjątkowo wysoce doceniana

Opłatki bożonarodzeniowe, zajmują szczególne miejsce w sercach Polaków. Te cienkie, przaśne wafle wyrabiane z mąki i wody, najmocniej symbolizują ducha świąt.

Tradycja łamania opłatka i wymieniania przy tym błogosławieństw i serdecznych życzeń skrywa w sobie najczystsze intencje związane z przebaczeniem, pojednaniem i chęcią wzmocnienia więzi. Nie są one jednak zarezerwowane dla najbliższych. W końcu dzielimy się opłatkami wigilijnymi z innymi (przyjaciółmi, współpracownikami), przekazując w ten sposób dobrą wolę i chęć pokoju między nami.

Posiadanie sianka wigilijnego i opłatka bożonarodzeniowego, którym możemy się podzielić, to tradycja uosabiająca wartości głęboko cenione przez Polaków - miłość, przebaczenie, jedność i ducha wspólnoty. Prosty akt dzielenia się łączy nas ludzi w świecie, który często wydaje się ekstremalnie podzielony.

Oblatum – producent opłatków. Gotowe komplety opłatków wigilijnych Opole kupi u nas w każdej chwili

Witamy w Oblatum. Niewielkiej, liczącej niemal wiek rodzinnej manufakturze, wypiekającej dla Was przaśne chlebki.

Nie idziemy na ilość, lecz na jakość. Nasze opłatki wigilijne powstają jedynie z wody i mąki. Woda musi być krystalicznie czysta, a mąkę od lat kupujemy w najlepszych lokalnych młynach. Zgodnie z XIX wieczną recepturą nie dodajemy do ciasta nic więcej.

Nasze opłatki bożonarodzeniowe są wypiekane zgodnie z prawem kanonicznym, na co mamy odpowiednie certyfikaty od biskupa. Powstają siłą ludzkich rąk i serc. Kunsztownie zdobione matryce zamawiamy u grawera, który także wykonuje je dla nas odręcznie. Dzięki temu możecie się cieszyć pięknymi scenkami Narodzenia Pańskiego na waszych opłatkach.

Mamy dobą wiadomość. Już nie musicie szukać gdzie kupić opłatki wigilijne hurtowo. Do Opola dostarczamy je nie od dziś. Wszystko, byście mogli cieszyć się najlepszą jakością, podczas wspólnych chwil z rodziną.

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl