www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Szczecin

Opłatki wigilijne Szczecin

Podzielmy się opłatkiem wigilijnym w Szczecinie, czyli kilka słów o mieście, co historią i tradycją stoi

Szczecin, miasto pełne atrakcji z przebogatą historią. Szczyci się imponującą liczbą zabytków, takich jak gotycka katedra św. Jakuba czy też wspaniały Zamek Książąt Pomorskich. Stolica zachodniopomorskiego zachwyca jednak nie tylko pięknymi budynkami. Znajdziemy tu wiele urzekających parków i terenów zielonych jak choćby Park Kasprowicza, z malowniczymi jeziorami i urokliwymi ścieżkami spacerowymi. Mało? Promenada Wały Chrobrego wzdłuż Odry zapewni nam niezapomniane widoki zarówno na nowoczesną architekturę, jak i historyczne budynki.

Gdzie kupić gotowe zestawy opłatków wigilijnych? W Szczecinie najlepszym adresem jarmark świąteczny!

Skoro jest dobrze, to znaczy, że może być jeszcze lepiej. Tej zasady zdają się trzymać mieszkańcy Szczecina, gdy zbliża się Boże Narodzenie. To położone nad Odrą miasto portowe, w czasie świąt nabiera dodatkowego uroku. 

Praktycznie na całym świecie Boże Narodzenie to czas magiczny i pełen tradycji. Już w listopadzie, ulice są ozdabiane tysiącami światełek. Na placach i deptakach rozstawiają się kramy, stają drzewka choinkowe, a bogate iluminacje pulsują, tworząc bajeczny klimat. Zaczyna dziać się magia. Dużą zasługę w tym mają tradycyjne jarmarki świąteczne, oferujące rękodzieło, ozdoby choinkowe, słodycze, a także regionalne przysmaki. To doskonałe miejsce na zakup prezentów czy skosztowanie potraw, za których smakiem i zapachem tęsknimy potem cały rok. 

Miasto staje się bardziej zaczarowane i pełne ciepła dzięki nam, którzy przyczyniamy się do zachowania tradycji. Dlatego o nich nie zapominajmy i zaopatrzmy się w najważniejsze symbole. Tu na jarmarku w Szczecinie nabędziemy sianko wigilijne i tradycyjny opłatek bożonarodzeniowy (o ile wcześniej nie zrobiliśmy tego bezpośrednio w Oblatum). Przy akompaniamencie kolęd i piosenek świątecznych, czując w nozdrzach aromat korzennych przypraw, będzie nam jeszcze przyjemniej zrobić ostatnie zakupy. 

Sianko i opłatek wigilijny – w Szczecinie obowiązkowe na każdym stole

Również w Szczecinie opłatek odgrywa niezwykle ważną rolę w świątecznych obchodach. Ten cieniutki, wypieczony przaśny chlebek nie tylko przypomina nam o Jezusie, ale i symbolizuje pojednanie, wspólnotę i miłość. Sprawia, że zbliżamy się do siebie, aby móc dzielić się życzeniami, błogosławieństwami oraz najpiękniejszymi emocjami i uczuciami.

Podczas wieczerzy, gdy łamiemy się opłatkiem wigilijnym, wyrażamy szacunek i oddanie. Znikają waśnie, a panują pokój i zgoda. Przypominamy sobie o wartościach rodzinnych i wspólnotowych, które powinny być drogowskazem, nie tylko od święta. Wigilia to czas skupienia się na bliskich i zachowania tradycji. Na uwypukleniu wszystkiego, co nas łączy, a zapomnieniu tego, co dzieli. To najlepszy moment na tworzenie nowych wspomnień i budowanie nierozerwalnych więzi. Na refleksję i ludzkie ciepło zamiast monitorów i ekranów, za którymi chowamy się na co dzień. Opłatek wigilijny zbliża, więc podzielmy się nim. 

Jest jeszcze jedna rzecz, o której powinniśmy pamiętać. Sianko wigilijne, a szczególnie tradycyjny opłatek bożonarodzeniowy, są atrybutami świątecznymi, charakterystycznymi dla naszego kraju. Swoistym dziedzictwem i jedną z najpiękniejszych tradycji na świecie. Łamanie się opłatkiem jest unikatowe i wyróżnia nas w świecie „globalnej wioski”. 

Oblatum, czyli wasz producent opłatków. Tu kupicie gotowe komplety opłatków wigilijnych, których w Szczecinie zabraknąć nie może

Poznajmy się prosimy. Jesteśmy maleńką rodzinną manufakturą, która prawie wiek temu postawiła na uczciwość, jakość i wierność tradycji. Opłatki bożonarodzeniowe wytwarzamy zgodnie z XIX recepturą, w skład której wchodzą tylko dwa składniki: woda oraz mąka. Nie znajdziecie tu ulepszaczy czy konserwantów, a jedynie premium mąkę z lokalnych młynów i krystalicznie czystą wodę. 

Nasze opłatki powstają od początku ręcznie, niemal rzemieślniczo. Wyrabiamy i wypiekamy je zgodnie z prawem kanonicznym, na co mamy odpowiedni certyfikat autentyczności od biskupa. Ich formę zawdzięczamy wykonanym przez grawera kunsztownie zdobionym matrycom ze scenkami Narodzenia Pańskiego. 

Cechuje nas poszanowanie dla tradycji i miłość do symboliki, jaka kryje się w niepozornym opłatku. Wiemy jak wielkie ma on znaczenie. Dlatego chcemy, by sianko wigilijne i opłatki od nas, stały się nieodzownym elementem waszych świąt. 

A jeśli potrzebujecie zakupić opłatki hurtowo, dostarczymy je Wam do Szczecina z przyjemnością. Zapraszamy. Podzielcie się opłatkiem wyrabianym z miłością z tymi, których kochacie.  

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl