www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Toruń

Opłatki wigilijne Toruń

Miasto, w którym jest magicznie, czyli dlaczego pierniki i tradycyjne opłatki wigilijne w Toruniu smakują najlepiej 

Toruń od wieków zachwyca nie tylko pięknem architektury, ale i aromatem korzennych ciasteczek. Niewiele miejsc da nam tak namacalną możliwość odczucia „na własnej skórze” prawdziwej bajki, jak właśnie Toruń w trakcie świąt. To miasto żywe, pełne kreatywności i innowacji, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Ten nadwiślany cud został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO nie bez powodu. Stolica pierników słynie z malowniczej starówki, średniowiecznych murów obronnych oraz gotyckiej architektury. Klimatyczne kamienice, ratusz, Katedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Dom Mikołaja Kopernika, Planetarium im. Dziewulskiego… To tylko niektóre z wielu atrakcji, tego absolutnie wyjątkowego miejsca. W dodatku co rok odbywa się tu międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest, gromadzący miłośników dobrego kina z całego świata. Toruń pulsuje wręcz życiem.

Ciastka, bombki, grzane wino, wigilijne sianko czy gotowe komplety opłatków… Toruń i jego świąteczny jarmark oferują nam niezliczoną ilość wrażeń i smaków

Odbywający się na Rynku Staromiejskim grudniowy jarmark świąteczny, rozbrzmiewa kolędami, rozmowami i śmiechem, podczas gdy w powietrzu unosi się smakowity aromat korzennych przypraw. Organizowane wtedy koncerty tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Stoiska z rękodziełem, regionalnymi potrawami oraz wyrobami cukierniczymi kuszą i przyciągają tłumy. Miasto czaruje  tysiącami lampek i świątecznymi dekoracjami, a my ulegamy i stajemy się uczestnikami cudu i częścią tej magii. 

Jeśli święta, to rodzina. Jak rodzina to szczęście i miłość. Jak miłość to opłatek wigilijny. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyliśmy się w niego bezpośrednio w Oblatum (gdzie możemy też kupić opłatek hurtowo), zamiast zastanawiać się w ostatniej chwili „Gdzie kupić opłatek w Toruniu?” udajmy się na spacer z bliskimi na jarmark. Nie pożałujemy. 

Dlaczego (nie tylko w Toruniu) warto kupić gotowy zestaw opłatków wigilijnych?

Podobnie jak w innych miejscach Polski, święta Bożego Narodzenia są tu połączeniem wielkiego wesela z głębokim szacunkiem dla zwyczajów. Wciąż jednym z najważniejszych elementów wigilijnej uroczystości jest tradycja dzielenia się opłatkiem, spoczywającym na wigilijnym sianku.

Opłatek, czyli cienki chlebek wykonany z mąki i wody, jest symbolem jedności, miłości oraz pojednania. To nieodzowny towarzysz (polskiego) świętowania narodzin Jezusa Chrystusa. Kiedy zasiadamy przy pięknie zastawionym stole i rozpoczynamy wieczerzę, to łamanie się opłatkiem oraz składanie życzeń, stanowią najbardziej wyczekiwany punkt wieczoru. Z pokorą i radością dajemy się ponieść tym magicznym i poruszającym chwilom, wypełnionym serdecznością, przebaczeniem i wdzięcznością za wspólnie spędzany czas.

Oblatum – producent tradycyjnych opłatków bożonarodzeniowych, które tak uwielbiacie

Nie jesteśmy wielką wytwórnią. Nasza siła tkwi w prostocie i rodzinnych wartościach. Od niemal wieku wytwarzamy dla Was rzemieślniczo opłatki, którymi możecie się podzielić z najbliższymi. 

U nas niewiele się zmienia. Jesteśmy wierni tradycji w każdy możliwy sposób. Korzystamy ze starej XIX wiecznej receptury, wypiekając opłatki zgodnie z prawem kanonicznym. Mamy certyfikat biskupi, poświadczający jakość i autentyczność naszych wyrobów. 

Stosujemy tylko mąkę od lokalnych młynarzy i krystaliczną wodę. Bez dodatków, konserwantów, ulepszaczy. Wszystko robimy ręcznie z szacunkiem dla symboliki zawartej w małym przaśnym chlebku. Nasze opłatki wypiekamy w matrycach misternie rzeźbionych u grawera. Dzięki jego talentowi możecie „cieszyć oko” pięknymi scenkami z Narodzenia Pańskiego. 

Co roku szykujemy dla Was:

  • opłatki na sztuki,
  • opłatki premium, 
  • gotowe zestawy opłatków wigilijnych,
  • opłatki hurtowo

i co roku niezmiennie dziękujemy, że wybraliście nasze produkty. Jesteśmy wdzięczni i wzrusza nas, że możemy symbolicznie dzielić z Wami ten najszczęśliwszy i najpiękniejszy czas w roku.    

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl