www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Gdańsk

Opłatki wigilijne Gdańsk

Gdzie najlepiej połamać się tradycyjnym opłatkiem wigilijnym? Gdańsk twierdzi, że nie ma jak w stolicy pomorskiego  

Gdańsk ma tyle zalet, które sprawiają, że jest wyjątkowy, że ciężko zdecydować się, od czego zacząć ich wymienianie. Przede wszystkim jako miasto portowe leży nad Morzem Bałtyckim i sąsiaduje z przepięknymi Kaszubami. Ponadto trudno znaleźć w Polsce drugą tak zieloną metropolię. Co jeszcze? Urokliwa, historyczna Oliwa, zjawiskowa Motława, coroczny Jarmark Dominikański, tereny po stoczniowe czy Muzeum II Wojny Światowej, to tylko początek wyliczanki. Od majestatycznego Kościoła Mariackiego po „kultową” Fontannę Neptuna, Gdańsk oferuje nam nie tylko możliwość zanurzenia się w historii, ale i zachłyśnięcia nowoczesnością. 

Bliskość morza i piaszczyste plaże na granicy miasta niosą relaks, a Motława przepływająca przez centrum, możliwość podziwiania architektury i malowniczych widoków z perspektywy łodzi lub zabytkowego statku. Tu po prostu jest wszystko. 

Nie tylko gotowe komplety opłatków wigilijnych. Gdańsk i jego świąteczny jarmark oferują znacznie więcej

Choć ciężko uwierzyć, by mogło być lepiej, Gdańsk staje się jeszcze piękniejszy, gdy nadchodzi Boże Narodzenie. Od listopada miasto przystrajane jest w świąteczne dekoracje, z centralnym punktem „dowodzenia” na Długim Targu. Liczne drewniane kramy, karuzela, figurki świąteczne czy drzewko choinkowe, zyskują iluminację z setek światełek. Zdobią przestrzeń i stanowią doskonałe tło bajecznych zdjęć. Na stoiskach możemy się zaopatrzyć w rękodzieło, ozdoby świąteczne, a także pysznie pojeść. Tu możemy też nabyć sianko wigilijne i tradycyjny opłatek bożonarodzeniowy (choć w Gdańsku są i inne punkty), jeśli nie odwiedziliśmy wcześniej strony Oblatum. Gdy całe centrum emanuje ciepłem i radosnym oczekiwaniem, a kolędy i korzenne aromaty ten stan uwypuklają, warto ubrać się ciepło i wybrać na spacer po Starówce.

Opłatek bożonarodzeniowy, a świętowanie w Gdańsku

Opłatek odgrywa niezwykle ważną rolę w obchodach świąt w Gdańsku. Ten cieniutki, wypieczony chlebek przypominający hostię, zajmuje centralne miejsce na każdym świątecznym stole. Jest nie tylko wyczekiwaną (szczególnie przez dzieci) smaczną „przekąską”, ale przede wszystkim ma głębokie znaczenie religijne i kulturowe. Stanowi symbol pojednania i miłości. Tradycyjnie, podczas wieczerzy, łamiąc kawałek opłatka z bliskimi, składamy sobie życzenia i błogosławieństwa. W ten sposób wyrażamy przywiązanie i jak na dłoni „oddajemy serce”, zbliżając się do siebie. Chwila dzielenia się nim niesie oczyszczenie. Wszelkie animozje i nieporozumienia zostają zapomniane, a pozytywne uczucia i emocje przejmują kontrolę.

Opłatek symbolizuje łaskę bożą i jednocześnie jest znakiem pamięci o tych, którzy odeszli. Tradycyjne opłatki bożonarodzeniowe na wigilijnym sianku stanowią wyraz szacunku i miłości wobec bliskich. Opłatek przypomina nam o wartościach, jakimi powinniśmy się kierować nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Oblatum - producent opłatków. Nasze gotowe zestawy opłatków wigilijnych w Gdańsku „idą jak woda”

Czy wiecie, że wyrabiamy dla Was opłatki nieomal od wieku? Co więcej, przez cały ten czas nie zmieniliśmy sposobu ich wytwarzania. Używamy jedynie krystalicznej wody i najlepszej mąki z lokalnych młynów. Nie dodajemy konserwantów ani ulepszaczy, gdyż dla nas liczy się tradycja, jakość i uczciwość wobec Klienta. W dodatku jesteśmy nieco konserwatywni w podejściu. Dlaczego? Ponieważ jako jedni z nielicznych posiadamy odpowiednie certyfikaty nadane przez biskupa, będące świadectwem tego, że chlebki wypiekamy zgodnie z prawem kanonicznym.

Lubimy być retro. Wszystko wykonujemy ręcznie – od momentu wyrobienia ciasta, po zapakowanie gotowych opłatków w banderolki. Manufaktura Oblatum szczyci się też kunsztownie, rzemieślniczo zdobionymi matrycami, wykonanymi na zamówienie przez grawera. Dzięki nim możecie się cieszyć scenkami z Narodzenia Pańskiego na opłatkach, które zdobią stół wraz z wigilijnym siankiem

Już nie musicie się zastanawiać gdzie kupić opłatki wigilijne hurtowo. Gdańskie stoiska zaopatrujemy od lat. Wszystko po to, by święta były takie, jak powinny – piękne, ciepłe i przepełnione tradycją. 

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl