www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: Miasta Opłatki wigilijne Poznań

Opłatki wigilijne Poznań

Poznań tu warto żyć (i dzielić się opłatkiem wigilijnym)

Poznań jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych i gospodarczych kraju, a przy tym wyjątkowo pięknym miastem. Nawet wiecznie rozkopany rynek, nie jest w stanie odebrać mu uroku.

Jedną z jego największych zalet jest bogata, ponad tysiącletnia historia. Miasto jest pełne zabytków, które na co dzień o niej przypominają, jak np. Bazylika Archikatedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła czy jeden z najstarszych w Polsce Ratuszy. Szukając odpoczynku od zgiełku, możemy natomiast zachwycić się wieloma parkami i terenami rekreacyjnymi. Park Cytadela to idealne miejsce na piknik lub spacer wśród zieleni, o ile nie wybierzemy zwiedzania Ogrodu Zoologicznego.

Dynamiczna scena kulturalna jest doskonałym uzupełnieniem miasta szczycącego się byciem ważnym centrum biznesowym i przemysłowym. Poznań gwarantuje wiele możliwości rozwoju zawodowego i artystycznej rozrywki w ramach ukojenia. Czego można chcieć więcej? 

Mydło, powidło i gotowe zestawy opłatków wigilijnych. Poznań oferuje to wszystko (i znacznie więcej) na jarmarku świątecznym

To miasto staje się jeszcze bardziej magiczne w grudniu, kiedy całe piękno architektury zyskuje nowy blask, dzięki świątecznym iluminacjom. Stolica Wielkopolski zostaje przystrojona dekoracjami, a okolice Starego Rynku, stają się centrum wydarzeń świątecznych. Bogato przystrojone drzewka, mnogość uroczych kramów i tysiące światełek zdobią place i ulice, tworząc niesamowity klimat.

Okres przedświąteczny to doskonała okazja do spotkań (nie tylko z rodziną). Zimą najchętniej spacerujemy, odwiedzając tradycyjne jarmarki. Na licznych stoiskach z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, a także pysznym jedzeniem i ciepłymi napojami, możemy kupić prawdziwe „perełki”. To idealne miejsce na zaopatrzenie się w prezenty i spróbowanie regionalnych przysmaków. Na pytanie, gdzie kupić opłatek wigilijny w Poznaniu, odpowiedź może być tylko jedna – właśnie tutaj (o ile wcześniej nie zaopatrzyliśmy się w wigilijne sianko i gotowy komplet opłatków wigilijnych bezpośrednio w Oblatum). 

Tu zawsze znajdzie się miejsce na opłatek wigilijny, czyli Poznań szanuje tradycję

W Poznaniu wieczerza wigilijna jest wyjątkowo uroczystym wydarzeniem. Wszyscy niecierpliwie czekamy na choinkę i pięknie zastawiony stół, na którym nie może zabraknąć czerwonego barszczu z uszkami, pierogów, kapusty z grochem czy ryb. Niepozorne sianko wigilijne i opłatek bożonarodzeniowy, stanowią skromną, ale nieodłączną część tej uroczystości.

Opłatek wigilijny odgrywa kluczową rolę w wieczerniku wigilijnym. Dzielenie się nim sprawia, że zbliżamy się do siebie, wypowiadając życzenia i szepcząc błogosławieństwa (a często i modląc się razem). Opłatek symbolizuje jedność, pojednanie i miłość. Łamanie się opłatkiem wigilijnym pomaga zapomnieć o wszelkich animozjach i nieporozumieniach, a skupić się na tym, co naprawdę ważne – na bliskości i poczuciu wspólnoty. Na cieple, radości i bezpieczeństwie, jakie wzajemnie możemy sobie ofiarować.

Nie tylko rozwiązujemy problem „gdzie kupić opłatki hurtowo w Poznaniu?”. Jako producent opłatków wigilijnych oferujemy Wam też sianko 

Witajcie na stronach Oblatum - niewielkiej, rodzinnej manufaktury, która od prawie stu lat wytwarza opłatki na wasze stoły.

Mamy wszystko. Poszanowanie dla symboliki, ręcznie grawerowane matryce i certyfikat autentyczności od biskupa, świadczący o tym, że nasze opłatki wigilijne powstają zgodnie z prawem kanonicznym. Gotowy komplet opłatków wigilijnych, który zazwyczaj kupuje od nas Poznań, składa się z przaśnych chlebków wypieczonych jedynie z dwóch składników. Dokładnie tak, jak zapisano w XIX wiecznej recepturze. Co wchodzi w ich skład? Źródlana woda oraz mąka od lokalnego, zaufanego młynarza. Bez ulepszaczy i dodatków. Prosto, uczciwie i najlepiej, bo od serca. 

Nasze opłatki są ręcznie formowane i wypiekane w kunsztownie zdobionych matrycach ze scenkami Narodzenia Pańskiego. Wszystko po to, byście mogli nimi pięknie przystroić wasze stoły i patrząc na nie, przypomnieć sobie cud przyjścia Zbawiciela na świat. Pozwólcie nam być z Wami w ten magiczny czas.  

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl