www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: SKLEP Świeczki Wigilijne

Świeczki Wigilijne

Świeczki na Boże Narodzenie

Jest mnóstwo ludzi, którzy kochają dekorować domy na święta. Co roku zmieniają ozdoby i zachwycają gości stylowym wnętrzem i wyczuciem trendów. Jest także grono osób, które uważa dekoracje za zbędny kicz, marnotrawstwo pieniędzy. Innym brak czasu i pomysłu na przystrojenie mieszkania. Jeszcze inni są alergikami, którzy na dekoracje pozwolić sobie nie mogą. 

Czytaj więcej...

Dla wszystkich tych grup, idealnym rozwiązaniem są świąteczne świece. Ich ustawienie nie wymaga wiele wysiłku i niemal w każdej konfiguracji wyglądają dobrze.

Nic nie wprowadzi świątecznego klimatu tak dobrze jak świeczki bożonarodzeniowe. Prawdziwy ogień przywodzi na myśl ciepło, zadumę, nostalgię, romantyczność… Mieszkanie staje się po prostu przytulne i piękniejsze.

Dawniej świeczki ustawiano na choince. To one nadawały wigilijnej kolacji niesamowitą, magiczną atmosferę. Takie rozwiązanie nie należy jednak do najbezpieczniejszych. Dzisiaj świeczki na choince wyparły lampki elektryczne, które wyglądają także pięknie, ale nie dają ciepła i refleksu tańczących płomyków, które zapewniały świece. 

Klimat świątecznych świeczek

Gdyby zapytać kogokolwiek z czym kojarzą mu się świece, to najpewniej odpowie, że z klimatem który tworzą. Świeczki bożonarodzeniowe na stole, ustawione na kilka dni wcześniej sprawią, że każdy posiłek zamieni się w wyjątkową celebrację bliskości. Można je także ustawić na parapetach w oknie.

Ozdobne świece na Boże Narodzenie

Rosnący trend ponownej popularności świeczek, możemy obserwować już od kilku lat. Producenci prześcigają się w kształtach i kolorach swoich wyrobów. Dla konsumentów oznacza to po prostu większy wybór. 

A tradycjonalistom polecamy małe, zgrabne podgrzewacze ustawione na świeczniku bożonarodzeniowym. Świecznik oprócz ozdoby stanowi też zabezpieczenie przed kapiącym gorącym woskiem. 

Jaką świecę wybrać?

Ze świętami kojarzy się kolor czerwony. Warto więc postawić przynajmniej na kilka akcentów kolorystycznych właśnie w tym kolorze.

Czerwona świeczka wigilijna, pośród białych desek, albo zielonych gałązek - będzie prezentowała się naprawdę pięknie. Można ją postawić, na własnoręcznie przygotowanym świeczniku, albo w towarzystwie świątecznego stroiku. 

Ładną świeczkę można także podarować bliskiej osobie jako prezent. W tym roku, króluje ekologiczny styl, to znaczy gałązki, drewno, szary papier i sznurek bądź papierowa wstążka. Co więcej - w następnym roku ponownie możecie wykorzystać te materiały.  

Aby nadać świecy indywidualnego charakteru, powinno się przewiązać ją kokardką, albo umieścić ją w ozdobnej filiżance lub słoiku. Laski cynamonu lub kilka goździków, doskonale pobudzą zmysł węchu i od razu przywiodą na myśl świąteczne ciasteczka z miodem i cynamonem właśnie. 

Jakkolwiek nie przyozdobicie domu świecami, czy tradycyjnie czy nowocześnie, czy skromnie czy z przepychem, zawsze uzyskacie ten sam efekt – ciepła, przytulności i bliskości. Dlatego świece mieć warto. I nie bać się z nich „skorzystać”.

Kategorie:
Sortuj:
Na stronie:
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl