www.oblatum.pl   |    telefon: 502 740 215   |    email: oblatum@gmail.com

Jesteś tutaj: SKLEP Kartki Bożonarodzeniowe

Kartki Bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie

To ważny dla wszystkich chrześcijan czas, który upamiętnia przyjście na świat Jezusa – zbawiciela ludzkości. Obchodzenie tego święta wiąże się z wieloma tradycjami, które w naszym kraju są szczególnie pielęgnowane. 

Czytaj więcej...

Boże Narodzenie bez życzeń

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie coś tak smutnego, jak ciszę przy wigilijnym stole? Jak brak składania najbliższym życzeń w tym szczególnym czasie? 

Życzenia są nieodłącznym elementem wieczerzy wigilijnej. W ten szczególny czas, składacie je nie tylko najbliższym, ale i zupełnie obcym ludziom, np. sprzedawcom w sklepach. 

A co z waszą rodziną i znajomymi, którzy mieszkają wiele kilometrów od Was? Możecie oczywiście wysłać świątecznego GIF-a i rymowany wierszyk, ale czy naprawdę to wystarczy?  Czy nie lepiej pokusić się o wyjątkowy gest?

Ludzie listy piszą…

A właściwie - kiedyś pisali. Dzisiaj smsy i e-maile, wyparły piękną tradycję papierowej korespondencji.  Obecnie listonosze dostarczają głównie rachunki i ulotki reklamowe. 

Nie ma w tym nic dziwnego - poczta elektroniczna działa znacznie sprawniej i szybciej, od swojego tradycyjnego odpowiednika. Jednak w prawdziwych listach jest coś magicznego, tkliwego i pięknego.  Właśnie z powodu tej magii jest w roku taki czas, gdy niektórzy chętniej wysyłają kartki z pozdrowieniami i życzeniami. Mowa oczywiście o Bożym Narodzeniu.

Pocztówki bożonarodzeniowe

Są wzruszające – niezależnie jaką formę przybierają. Najczęściej przedstawiają obrazy związane z obchodzonymi tradycjami - czy to choinką, kuligiem, czy Św. Mikołajem. Ale najwspanialsze, najbliższe sercu są te z wizerunkiem świętej rodziny w stajence. Często zawierają fragment modlitwy, kolędy, Pisma Świętego. A dzięki bożonarodzeniowym kartkom z opłatkiem, możecie symbolicznie podzielić się nim z rodziną i znajomymi, którzy mieszkają daleko i nie macie możliwości spotkać się z nimi na żywo.

Sklepy z kartkami bożonarodzeniowymi 

Prześcigają się w ofertach i wymyślają coraz bardziej wymyślne pocztówki – śpiewające, grające melodie kolęd, świecące… Bez względu na którą się zdecydujecie, trzeba pamiętać o tym, żeby wysłać ją przynajmniej tydzień lub nawet dwa tygodnie wcześniej. Tak by mieć pewność, że bliscy otrzymają życzenia na Boże Narodzenie. 

Kartki Świąteczne robione ręcznie

Niektórzy z Was stawiają na własne umiejętności i sami wykonują piękne pocztówki, którymi potem zachwyca się cała rodzina. Niosą one ze sobą przesłanie: „Zobacz - jesteś dla mnie bardzo ważny. Pamiętam o Tobie i poświęciłem dla Ciebie czas i włożyłem wysiłek, abyś mógł otrzymać kartkę – drobny gest serca”. Robienie kartek samemu jest piękną ideą, ale niestety nie każdy dysponuje umiejętnościami i czasem, którego w ferworze przygotowań do wigilii często brakuje. 

Dla wszystkich, którzy chcą mieć piękne kartki i pokazać nimi swe najczystsze intencje, a nie mają mnóstwa czasu i cierpliwości, polecamy Oblatum. Znajdziecie tu szeroki wybór pocztówek z opłatkiem na Boże Narodzenie. 

Kategorie:
Sortuj:
Na stronie:
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl